منوی اصلی

صفحه نخست

تماس با ما

 

 

نگاهی به شکست علیرضا دهقان و امیدوار رضایی در انتخابات تهران

  ارسال شده در تاریخ: ۳ فروردین ۱۳۹۱ | ساعت ۲:۴۲ | کد خبر: | بازدید:

اين دو نماينده به علت عملكرد ضعيف مورد انتقاد اكثر قريب به اتفاق نخبگان و بخش قابل توجهي از عموم جامعه بودند و بارها در آژانس خبري بختياري (ايبنانيوز) و ديگر سايتها و مطبوعات منطقه بختياري، خبرها و گزارش هاي تفصيلي از عملكرد ضعيف اين دو نماينده مجلس منتشر شده بود. عاقبت اين دو نماينده به علت از دست دادن پايگاه اجتماعي خود در زادگاهشان، مجبور شدند بخت خود را در حوزه انتخابيه تهران بيازمايند.

به گزارش شبکه خبری مسجد سلیمان(Mis Nn):

یادداشت وارده / م محمدی

انتخابات مجلس نهم از جهات مختلف از اهمیت برخوردار بود. یکی از جنبه های عبرت آموز انتخابات مجلس نهم، کاندیداتوری علیرضا دهقان (نماینده ایذه و باغملک) و امیدوار رضایی میرقائد (نماینده مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل) در حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات بود.

این دو نماینده به علت عملکرد ضعیف مورد انتقاد اکثر قریب به اتفاق نخبگان و بخش قابل توجهی از عموم جامعه بودند و بارها در آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) و دیگر سایتها و مطبوعات منطقه بختیاری، خبرها و گزارش های تفصیلی از عملکرد ضعیف این دو نماینده مجلس منتشر شده بود. عاقبت این دو نماینده به علت از دست دادن پایگاه اجتماعی خود در زادگاهشان، مجبور شدند بخت خود را در حوزه انتخابیه تهران بیازمایند.

برخورد نخبگان لر و بختیاری با این موضوع چه بود؟ نخبگان لر و بختیاری با اینکه دل خوشی از این دو نماینده نداشتند و همواره از عملکرد ضعیف این دو به اصطلاح نماینده انتقاد می کردند، باز هم رسم برادری و گئوگری و هیاری را به جا آورده و به یاری آنها شتافتند تا بلکه فرصت دوباره ای به این دو شخصیت سیاسی بدهند که این بار توان خود را برای خدمت به سرزمین مظلوم بختیاری در پایتخت ایران به کار گیرند.

به عنوان یک بختیاری مقیم تهران که منتقد این دو نماینده بودم، به ستاد انتخاباتی آنها رفتم که هم با برادران بختیاری در تهران آشنا شوم و هم کمکی کرده باشم. بسیاری از فعالان ستاد، منتقدان علیرضا دهقان و امیدوار رضایی بودند که با ارسال پیامک به هم تباران لر و بختیاری مقیم تهران سعی می کردند آنها را برای رأی دادن به این دو نفر تشویق کنند. مشکلات زیادی بر سر راه ما بود. نه لیست اسامی از نخبگان لر مقیم تهران داشتیم و نه بانک اطلاعات انسانی موجود بود. با اینکه جمعیت زیادی از لرها و بختیاریها در تهران و حومه زندگی می کنند ولی هیچ ngo بزرگ لری در تهران وجود نداشت. و شاید اگر لرها و بختیاریهای ساکن تهران یک تشکیلات منظم یا یک فرهنگسرا با بانک اطلاعات انسانی منسجم در تهران داشتند، می توانستند کمک بسیار بیشتری به این دو کاندیدا بکنند ولی دریغ که علیرضا دهقان و امیدوار رضایی در دوران قدرت خود فکری برای تشکل بخشیدن به بختیاری نکرده بودند و به ngo ها و فعالان فرهنگی لر وبختیاری در تهران هم کوچکترین کمکی نکرده بودند که کارشان را توسعه بدهند و در چنین روزی به دردشان بخوردند!

عاقبت علیرضا دهقان رتبه ۵۹ را کسب کرد و امیدوار رضایی حتی پائین تر از وی به رتبه ۶۸ تهران قناعت کرد. هر دو نفر از راهیابی به مرحله دوم انتخابات بازماندند و حدف شدند. در اینجا سخن بسیار دارم ولی نمی خواهم در نزد همگان مطرح کنم. خیلی مختصر و سربسته می گویم: نخبگان بختیاری از این آزمون سربلند بیرون آمدند و نشان دادند به رغم دلخوری ها و انتقادها، نامرد نیستند و رسم گئوگری و هیاری را می دانند. حالا نوبت علیرضا دهقان و امیدوار رضایی است. درست است که به مجلس راه نیافتید ولی حتماً قبول دارید که عرصه های دیگری هم برای خدمت کردن به مردم زادگاه تان و گام برداشتن برای توسعه منطقه بختیاری وجود دارد. اکنون علیرضا دهقان و امیدوار رضایی باید به آسیب شناسی کار خود بپردازند و فاصله زیاد بین خود و نخبگان بختیاری را کم کنند. از نخبگان منطقه خود مشورت بگیرند و نشان دهند که خدمتگزاری را محدود به مجلس نمی دانند و رسم برادری را به خوبی از مردم خونگرم لر و بختیاری آموخته اند و به آن پایبند هستند. آقایان فردا دیر است.

منبع:ایبنا نیوزنظرات کاربران


یک پاسخ to “نگاهی به شکست علیرضا دهقان و امیدوار رضایی در انتخابات تهران”

  1. محمد گفت:

    باسلام خدمت شما و کلیه دست اندرکاران سایت خبرگزاری مسجدسلیمان . لطفن در خصوص ویژه نامه ی جنوبی ها که در تاریخ ۵ فروردین توسط شخصی به نام سعید آژده و با همکاری یکی از اعضای شورای شهر ( م ک ) تهیه شده بود اطلاع رسانی کنید .
    آژده همان شخصیست که دوسال پیش م ک علیه او مطلب نوشت و او را …. مینامید ولی حالا که رییس شورا برعلیه او شده باهم چفت شدند و علیه او مطلب می نویسند .

ارسال یک پاسخ